Про нас

Екологічність

ПРИРОДООХОРОННІ РІШЕННЯ   
задля боротьби із кліматичними змінами   
та сталого розвитку громади 
в коттеджному містечку ВПО 

Сортування сміття. Встановлення контейнерів ПАПІР-ПЛАСТИК-СКЛО.

Це розділення відходів на різні групи для переробки відходів. З 1 жовтня 2019 року в Україні стало обов’язковим влаштування сучасних систем роздільного сортування сміття. Сортуванням в Україні займаються приватні ініціативи, неприбуткові та волонтерські організації, наприклад, ГО “Україна без сміття”.

Встановлення системи екологічного поводження із сміттям для населення має три етапи:

  1. Навчання населення сортуванню сміття (окрім органіки);
  2. Облаштування контейнерами для роздільного збору відходів;
  3. Регулярне вивезення накопичених відходів.

Якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття є відповідальністю всіх свідомих громадян і громадянок країни. Щоб система вибіркового збору сміття була ефективною, необхідна активна участь кожної людини, що викидає сміття. Екологічна користь від сортування очевидна і незаперечна: чистіше повітря, поліпшується якість води, знижується загальний рівень забруднення.

Переробка органічних відходів.Компостування

Це найбільш доцільний та екологічний спосіб переробки органічних  відходів. Є позитивний досвід використання компостеру із використанням  Емочок-бокаші в місті Київ, на Житньому ринку. Це задовольняє потреби мешканців  у добривах, запобігає викидам парникових газів.   Для компостування рекомендовано використовувати:

  • трава газонна скошена, бур’ян до стадії дозрівання насіння, бадилля городних рослин, хвоя, листя, сіно, солома, прісноводні водорості;
  • дрібні гілки, тирса, тріски, кора, стружка, шкаралупа горіхів
  • (фундук, кедровий), деревна зола;
  • та зернові відходи;
  • харчові відходи: кава, чай, фрукти, всякі очищення, лушпиння цибулі, насіння соняшника, арахісу, шкаралупа яєць, кісткове борошно;
  • відходи цукробурякового та борошномельного виробництва;
  • відходи грибного виробництва;
  • подрібнені натуральні волокна тканин з бавовни, льону, шовку та вовни;
  • газети, картон, паперові серветки, рушники;
  • залишки молочних продуктів;
  • перепрілий гній, натуральна підстилка, що використовується для догляду за тваринами.

 Збір дощової води. Встановлення резервуарів.

Резервуари для дощової води – це ємності, які використовуються для  збору та зберігання стоків дощових опадів. Резервуари для дощової води  встановлюють для подальшого використання дощової води із ціллю поливу рослин у  періоди посухи та задля економії фінансових ресурсів.

Дощову воду використовують для поливу городів, садів, зелених  насаджень на громадських просторах, для технічних цілей – змивання у туалеті,  для прання, миття автомобілів, а також для пиття, звичайно ж, якщо налагоджено  процес якісної фільтрації.

Наприклад, дитячий дошкільний заклад в с. Богдан дооснащено резервуаром для збору дощової води з метою використання її  для побутових потреб, а також під’єднано даний резервуар до каналізаційної  системи, яку паралельно було відремонтовано.

Ефективне озеленення прибудинкових ділянок.

Аномальна спека та забруднення повітря – це дуже розповсюджені  проблеми, і є ряд пропозицій щодо їхнього поступового вирішення, а саме: дощові канави та траншеї, дощові садки, зелені зупинки, зелені дахи, системи збору води навколо дерев, штучні водно-болотні угіддя, зелені парковки, тощо.

На прибудинкових ділянках можна висаджувати зелений паркан,  облаштовувати клумби, створювати зелені стіни. Є перелік культур, які можна  використовувати для очищення повітря та зниження температури повітря на  прибудинкових ділянках.

Посібник з благоустрою громадських просторів населених пунктів